Euro.Message madebycat

GALERİ TANITIM

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü'ne ait binanın zemin cephesini süsleyen ve 300 metrekarelik bir alana sahip olan Galeri Işık Teşvikiye , 3 Haziran Salı günü Balkan Naci İslimyeli'nin "Makas-Psikolaj" adlı sergisi ile kapılarını açtı.

Galeri Işık Teşvikiye'nin önemli bir özelliği;resim, heykel vb. sanat sergilerinin yanı sıra farklı etkinlikler, tanıtımlar gibi çalışmalar için de uygun bir yapıda olmasıdır.

İstanbul'un en önemli noktalarından birinde bulunan Galeri Işık Teşvikiye 'de asli görevimiz olan eğitim ve öğretim çerçevesinde, sanat faaliyetlerinin yanı sıra her türlü bilimsel , sosyal, teknolojik etkinlik, etkileşim ve tanıtımı da gerçekleştirmek, değerli projelere ev sahipliği yapmak istiyoruz.

Galeri Işık Teşvikiye'de öğrencilerimizin gelişimine destek sağlayacak olmanın yanı sıra , Nişantaşı ve İstanbul sosyal ve kültürel hayatına böylesi bir mekanı kazandırmaktan dolayı da son derece mutluyuz.

Galeri Işık Teşvikiye ile ilgili heyecanımız büyük. Burada yapılacak tüm etkinliklerde çok seçici davranarak, bu keyifli mekanı, vakfımızın misyonu paralelinde, İstanbul'un çekim merkezlerinden biri haline getirmek, geleceğin sanatçıları ile sanatseverleri buluşturmak amacıyla yürüttüğümüz çalışmalar devam etmektedir.

GALERİ IŞIK TEŞVİKİYE MEKAN AVANTAJLARI

  • Nişantaşı sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda İstanbul ve ülkemiz için çok kritik bir öneme sahiptir ve trendlerin belirlendiği gözde bir semt konumundadır.
  • Galeri Işık Teşvikiye; İstanbul'un markalaşma yolunda öne çıkan , sokak alışverişi mekanları arasında ilk sıralarda yer alan hatta birinci diyebileceğimiz semt olan Nişantaşı'nın merkezinde yer almaktadır.
  • Nişantaşı, ilçenin ekonomisinde sanayi, kültür, eğlence sektörleri ön plana çıkan, ünlü alışveriş merkezi, şık mağazaları, eğlence yerleri ile turizm ve bankacılık merkezlerinin de yoğun olarak yer aldığı gözde bir semt konumundadır.
  • İstanbul'daki 5 yıldızlı otellerin %60'ı Şişli bölgesinde yer almaktadır.
  • Şişli belediyesi , Türkiye genelinde GSMH'da en çok pay alan ilk beş belediye arasında 1. sırada yer almaktadır.
  • FMV Işık Okulları Nişantaşı kampusünde yer alan 400 kişilik Muvaffak Benderli Konferans Salonu çok çeşitli gösteriler için uygun bir yapıda olup, Galeri Işık Teşvikiye ile birlikte kullanım imkanı mevcuttur.
  • FMV Işık Okulları Nişantaşı kampusünde , okul saatleri dışında, etkinliklerde kullanılmak üzere otopark imkanı da bulunmaktadır.
  • Galeri Işık Teşvikiye Nişantaşı semtinin merkezinde 40 metrelik cephesi, 300 metrekarelik alanı ile eğitim ve öğretim misyonu doğrultusunda , İstanbul'un çekim merkezi olmaya aday bir mekandır.