Euro.Message madebycat

GEÇMİŞ SERGİLER

Işıklı genç yeteneklerden yaza 'Işıklı Renkler'le merhaba!

12.06.2012 - 23.06.2012

Galeri Işık Teşvikiye'ye yaz genç yeteneklerin 'Işıklı Renkler'i ile geliyor. Bugüne dek aralarındaSüleyman Saim Tekcan, Hanefi Yeter, Devrim Erbil, Sadi Diren, Mehmet Aksoy, Hüsamettin Koçan, Balkan Naci İslimyeli, Yurdaer Altıntaş gibi çağdaş plastik sanatların önde gelen isimlerinin sergilerinin yer aldığı Galeri Işık, bu kez Feyziye Mektepleri Vakfı (FMV) bünyesindeki anaokulu, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin çalışmalarına ev sahipliği yapacak.

FMV Işık Okulları öğrencilerinin katıldığı Resim Yarışması'nda ödüle değer bulunan çalışmalar 'Işıklı Renkler' başlığıyla Galeri Işık Teşvikiye'de 12 Haziran'dan itibaren sanatseverlerle buluşacak. Toplam 171 resmin katıldığı yarışmada Işık Okulları öğrencilerinin çalışmalarını Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden Prof. İsmail Avcı'nın öncülüğünde oluşturulan ve aralarında Prof.Dr.Basri Erdem, Yrd.Doç.Dr Yunus Güneş ve Metin Ünsal'ın bulunduğu jüri değerlendirdi.

Değerlendirme beş kategoride ayrı ayrı yapılarak her kategori için beşer adet toplam 25 adet FMV Galeri Işık Başarı Ödülü belirlendi. Ayrıca her bir kategoriden farklı adetlerde olmak üzere toplam 39 adet resim ise sergilenmek için seçildi. FMV Galeri Işık Başarı Ödülü'ne değer bulunan çalışmaların sahipleri FMV Işık Okulları spor ve sanat etkinlikleri kapsamında bir dönemlik ücretsiz kurs hakkı kazandılar.

Işık'lı yeteneklerin çalışmaları 12-23 Haziran 2012 tarihleri arasında Galeri Işık Teşvikiye'de izlenebilir.

'Işıklı Renkler' Resim Sergisi'ne katılan genç yetenekler

1. Kategori Hazırlık Sınıfları FMV Işık Okulları Galeri Işık Başarı Ödülü Alan Öğrenciler

  • 1.Mert Akgül ( Fenerbahçe Koleji)
  • 2.Elif Duru Efeoğlu ( Nişantaşı Işık Anaokulu)
  • 3.Elanur Mutlu ( Ayazağa Işık Anaokulu)
  • 4.Cerensu Özcan (Ayazağa Işık Anaokulu)
  • 5.Can Erdoğan ( Erenköy Işık Anaokulu)

1. Kategori Hazırlık Sınıfları FMV Işık Okulları Çalışması Sergilenmeye Değer Öğrenciler

  • 1.Deniz İçinsel (Nişantaşı Işık Anaokulu)
  • 2.Melek Kutlu (Nişantaşı Işık Anaokulu)
  • 3.Sırmahan Bayrakçı (Nişantaşı Işık Anaokulu)
  • 4.Sudenaz Koç (Fenerbahçe Koleji)
  • 5.Sera Aközer (Ayazağa Işık Anaokulu)
  • 6.Nil Öztürk (Erenköy Işık Anaokulu)
  • 7.Umut Huriel (Erenköy Işık Anaokulu)
  • 8.Emir Arda Şansal ( Erenköy Işık Anaokulu)

2. Kategori 1,2,3 Sınıflar FMV Işık Okulları Galeri Işık Başarı Ödülü Alan Öğrenciler

  • 1.Gülin Keşmer (Ayazağa Işık İlköğretim Okulu)
  • 2.Begüm Tokel (Erenköy Işık İlköğretim Okulu)
  • 3.Ilgın Demirkır (Erenköy Işık İlköğretim Okulu)
  • 4.Tuana Begüm Çimrin (Nişantaşı İlköğretim Okulu)
  • 5.İdil Tezerten (Fenerbahçe Koleji)

2. Kategori 1,2,3 Sınıflar FMV Işık Okulları Galeri Işık Çalışması Sergilenmeye Değer Öğrenciler

  • 1.Maya Aynur (Ayazağa Işık İlköğretim Okulu)
  • 2.Ece Özbecetek (Ayazağa Işık İlköğretim Okulu)
  • 3.Eda Deniz Baş (Fenerbahçe Koleji)
  • 4.Nehir Anas (Fenerbahçe Koleji)
  • 5.Tunay Oruç (Nişantaşı İlköğretim Okulu)
  • 6.Tibet Yılmazer (Nişantaşı İlköğretim Okulu)
  • 7.İdil Akpınar (Erenköy Işık İlköğretim Okulu)
  • 8.Zeynep Saka (Erenköy Işık İlköğretim Okulu)

3. Kategori 4,5 Sınıflar FMV Işık Okulları Galeri Işık Başarı Ödülü Alan Öğrenciler

  • 1.Pelin Su Yılmaz (Ayazağa Işık İlköğretim Okulu)
  • 2.Mina Çetin (Ayazağa Işık İlköğretim Okulu)
  • 3.Aysu Özdoğan ( Erenköy Işık İlköğretim Okulu)
  • 4.Ekin Sarıbaş (Erenköy Işık İlköğretim Okulu)
  • 5.Selin Halcıoğlu (Nişantaşı İlköğretim Okulu)

4. Kategori 4,5. Sınıflar FMV Işık Okulları Galeri Işık Çalışması Sergilenmeye Değer Öğrenciler

  • 1.Berke Kaan Canik (Ayazağa Işık İlköğretim Okulu)
  • 2.Selin Öztunçman (Ayazağa Işık İlköğretim Okulu)
  • 3.Dağhan Korkmaz (Ayazağa Işık İlköğretim Okulu)
  • 4.Yağmur Özlük (Erenköy Işık İlköğretim Okulu)
  • 5.Elif Yaycı (Erenköy Işık İlköğretim Okulu)
  • 6.Yavuz Erol Gönen (Nişantaşı İlköğretim Okulu)
  • 7.Arda Oruç (Nişantaşı İlköğretim Okulu)
  • 8.Selen Yılmaz (Nişantaşı İlköğretim Okulu)
  • 9.Ada Bayramoğlu (Erenköy Işık İlköğretim Okulu)
  • 10.Yağmur Oray ( Nişantaşı İlköğretim Okulu)

3. Kategori 6,7,8. Sınıflar FMV Işık Okulları Galeri Işık Başarı Ödülü Alan Öğrenciler

  • 1.Selis Pars (Ayazağa Işık İlköğretim Okulu)
  • 2.Dilruba Çerçi (Ayazağa Işık İlköğretim Okulu)
  • 3.Zeynep Hataylı (Erenköy Işık İlköğretim Okulu)
  • 4.Sude Köklü (Nişantaşı İlköğretim Okulu)
  • 5.Beliz Tanır (Fenerbahçe Koleji)

4. Kategori 6,7,8. Sınıflar FMV Işık Okulları Galeri Işık Çalışması Sergilenmeye Değer Öğrenciler

  • 1.Sarp Akdağ (Fenerbahçe Koleji)
  • 2.Deniz Hür (Nişantaşı İlköğretim Okulu)
  • 3.Emine Camcıoğlu (Nişantaşı İlköğretim Okulu)
  • 4.Yümna Sarıkaya (Nişantaşı İlköğretim Okulu)
  • 5.Yağmur Uysal (Erenköy Işık İlköğretim Okulu)
  • 6. Alara Kutar (Erenköy Işık İlköğretim Okulu)
  • 7.Ege Demir (Ayazağa Işık İlköğretim Okulu)

4.Kategori 9,10,11,12. Sınıflar FMV Işık Okulları Galeri Işık Başarı Ödülü Alan Öğrenciler

  • 1.Elif Çilem Kılıç (Fenerbahçe Koleji)
  • 2.Alara Ortaburun (Nişantaşı Lisesi )
  • 3.A.Yaprak Müldür (Nişantaşı Lisesi)
  • 4.Ayla Merve Karaduman (Ayazağa Işık Lisesi)
  • 5.İdil Konca (Erenköy Işık Lisesi)

5. Kategori 9,10,11,12. Sınıflar FMV Işık Okulları Galeri Işık Çalışması Sergilenmeye Değer Öğrenciler

  • 1.Şevval Tellioğlu (Fenerbahçe Koleji)
  • 2.Melis Keskin (Nişantaşı Lisesi )
  • 3.Elifnaz Yalçınkaya (Ayazağa Işık Lisesi)
  • 4.Rengin J. Kolçak (Ayazağa Işık Lisesi)
  • 5.İlayda Yılmaz (Erenköy Işık Lisesi)
  • 6.Ece Cansu Gür (Erenköy Işık Lisesi)