Euro.Message madebycat

GEÇMİŞ SERGİLER

Hüsamettin Koçan

17.11.2009 - 25.12.2009

Hüsamettin Koçan "Yüz Göz Resimleri" ile Galeri Işık Teşvikiye'de

Hüsamettin Koçan, "Yüz Göz Resimleri" dizisiyle Galeri Işık Teşvikiye'de sanatseverlerle buluşuyor. 180x180 ebadında 15 resmin yer aldığı sergide Koçan, görmek ve yüzleşmek kavramlarını merkeze yerleştirerek görmenin öte boyutuna işaret ediyor. Sergi, 17 Kasım - 15 Aralık 2009 tarihleri arasında ziyaret edilebiliyor.

Koçan'ın resimleri yalnızlaşma , yabancılaşma ve direncin ifadeleri olarak "yüz yüze" olmayı anlatırken, kullanılan teknik dil aracılığıyla geçmişi ve bugünü gelecek vizyonu açısından bir araya getiriyor. Koçan, "Gördüğümüz hemen her şeyle iletişim içinde olmadığımıza, bu durumun bir yanılsama olduğuna, halbuki yüz yüze olmanın temel bir sorun olarak karşımızda durduğuna" dikkat çekiyor.

90'lı yıllardan bu yana sanatı için yeni bir coğrafya ve dil oluşturan Koçan, cam yerine silikon, parlak jelatinler yerine ise alt kültürün kullandığı kiç (kitch) malzemeyi birleştirerek isimsiz cam altı ressamlarını selamlıyor.

Feyziye Mektepleri Vakfı'nın, Galeri Işık Teşvikiye'nin yanı sıra, Galeri Işık İstanbul ve Galeri Işık Şile isimli sergi mekanları bulunuyor.