Euro.Message madebycat

GEÇMİŞ SERGİLER

MINI RETROSPEKTİF SERGİSİ

03.11.2009 - 14.11.2009

3 – 14 Kasım tarihleri arasında Galeri Işık Teşvikiye'de ziyaretçilere açık olacak "MINI Retrospektif Sergisi" 50 yıl önce otomobil dünyasında devrim yaratan Mini'den günümüzde bir tasarım ikonuna dönüşen MINI'ye olan yolculuğu anlatıyor.

Küçük ve pratik bir otomobil olarak 1959 yılında doğan ve ilk günden itibaren bir tasarım ikonu haline gelen MINI'nin 50. yılı kutlamaları çerçevesinde Feyziye Mektepleri Vakfı'na ait Galeri Işık Teşvikiye'de "MINI Retrospektif Sergisi" düzenleniyor.

MINI Distribütörü Borusan Otomotiv tarafından düzenlenen ve 3 – 14 Kasım 2009  tarihleri arasında Galeri Işık Teşvikiye'de ziyaretçilere açık olacak "MINI Retrospektif Sergisi"nde MINI'nin 50 yıllık serüveninin kilometre taşlarını gösteren görsellerin ve bir adet klasik Mini'nin yanı sıra 50. yıl için özel olarak üretilen MINI 50 Camden ve MINI 50 Mayfair modelleri de sergilenecek. Mayfair, MINI'nin geçmişle olan bağını Camden ise geleceğe dönük yüzünü temsil ediyor.

"MINI Retrospektif Sergisi" aynı zamanda Galeri Işık Teşvikiye'de tasarımla ilgili düzenlenen ilk sergi olma özelliği de taşıyor. Sergi nedeniyle Türkiye'ye gelecek olan BMW AG MINI Tasarım Genel Müdürü Gert Hildebrand, 3 Kasım Salı günü FMV Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi iş birliği ile öğrencilere otomotiv tasarımı hakkında bir konferans verecek. İş dünyası ile eğitim dünyasını buluşturmayı amaçlayan konferansta, MINI'nin tasarım ve markalaşma süreci üniversite öğrencileriyle paylaşılacak.

MINI Distribütörü Borusan Otomotiv, Galeri Işık Teşvikiye ile yapılan bu işbirliği kapsamında Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları öğrencilerine verilen burslar için fon sağlayacak.