Euro.Message madebycat

GEÇMİŞ SERGİLER

Sarnıç Sarkaç ya da Populusa Vesileler Erhun Şerbetçi

19.11.2013 - 10.12.2013

Sütunların Tılsımı FMV Galeri Işık Teşvikiye'de 

Sanatseverleri Yerebatan Sarnıcı'nı daha önce hiç görmediği bir yüzüyle tanıştıran Erhun Şerbetçi, çok özel karelerin yer aldığı sarnıç sergi serisinin üçüncüsü "Sarnıç Sarkaç ya da Populusa Vesileler" ile 19 Kasım-10 Aralık arasında Feyziye Mektepleri Vakfı'na ait Galeri Işık Teşvikiye'de.

"Sarnıç Yükü","Sarnıçtaki Hayalet" ve son olarak da bu kavramsal işler serisinin üçüncü ve son sergisi "Sarnıç Sarkaç ya da Populusa Vesileler" ile karşımıza çıkan Erhun Şerbetci, Yerebatan Sarnıcı'ndan yine büyüleyici fotoğraflar sunuyor. 1500 yıldır orada yaşayan sütunları fotoğraflayan ve onları çağdaş sanatın dili ile adeta öyküleştiren Şerbetci'nin "Sarnıç Sarkaç" sergisinde bu kez sütunlar sallanıyor, zamanı vuruyor ve Yerebatan Sarnıcı'nın gizli kalmış tüm tılsımlı imgeleri gözler önüne seriliyor. 


Sergi, aslında izleyicinin duygu ya da ön yargılarına seslenmek üzere tasarlanmış. Fotoğrafı temsil ettiği şeyden; onun kanıtlarını çoğaltarak başka bir temsile doğru uzaklaştırıyor. Böylelikle yeni efsaneler, kutsal kaseler, sarnıç hayaletleri ve populus için milyar dolarlık satış şifreleri ortaya çıkarıyor. Dr. Erhun Şerbetci'nin bu çok özel sergisini 19 Kasım -10 Aralık 2013 tarihleri arasında Feyziye Mektepleri'ne ait Galeri Işık Teşvikiye'de görebilirsiniz.