Euro.Message madebycat

GEÇMİŞ SERGİLER

Ziyatin Nuriev - NEREDESİN?

27.02.2014 - 22.03.2014

ÜNLÜ HEYKEL SANATÇISI 11 YIL ARADAN SONRA  FMV GALERİ IŞIK TEŞVİKİYE'DE

Bitmiş Yeni İnsan Projeleri

27 Şubat-22 Mart 2014

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Ziyatin Nuriev'in, uzun bir aradan sonra Türkiye'de açacağı ilk sergi, FMV Galeri Işık Teşvikiye'de sanatseverlerle buluşuyor

Yurt dışında pek çok sergi açan ancak Türkiye'de en son sergisini 2003 yılında izlediğimiz heykel sanatçısı Ziyatin Nuriev'in; mermer, bazalt, ahşap ve bronz malzemelerle yaptığı eserlerini sergileyeceği "NEREDESİN? -Bitmemiş Yeni İnsan Projeleri" adlı sergisi, 27 Şubat tarihinde FMV Galeri Işık Teşvikiye'de açılıyor. 

Sanatçı bu sergisinde, her bir eserde tekil olarak sorduğu soruyu "NEREDESİN"i, bir bakıma kullandığı farklı malzemeler aracılığıyla, heykel yapılabilir tüm materyaller aracılığıyla da sorguluyor. Böylelikle kullanılmış olduğu malzemeler mermer, bazalt, bronz ve ahşap aracılığıyla; adeta çoğaltılmış, yaygınlaştırılmış ve yoğunlaştırılmış bir ses yaratıyor. Ve bu ses, çevremizdeki her şeyde arayabileceğimiz bir ses "Ey İnsan- NEREDESİN?"  

Usta heykel sanatçısı Ziyatin Nuriev'in yeni heykel çalışmalarını, 11 bir yıllık bir aradan sonra Türkiye'de FMV Galeri Işık Teşvikiye'de açtığı "NEREDESİN? -Bitmemiş Yeni İnsan Projeleri" adlı bu sergisinde görebilirsiniz. Sergi, 22 Mart 2014 tarihine kadar açık olacak.