Euro.Message madebycat

GEÇMİŞ SERGİLER

AT'NAĞME II Süleyman Saim Tekcan

28.04.2015 - 23.05.2015

Galeri Işık Teşviki'ye, Türk Sanat'ının duayeni Prof. Dr. Süleyman Saim Tekcan'ın "At'nağme II" sergisine evsahipliği yapıyor. Tekcan'ın, ilki 9 Nisan 2014 tarihinde sergilenen, at konulu ve 'ottaman' kaligrafi temalı tabletler ile yağlıboya, heykel ve baskıresimden oluşan eserleri, 28 Nisan – 23 Mayıs tarihleri arasında izlenebilir

 

Yarım asırlık sanat hayatına Dünya çapında sayısız ödül sığdırmış; Türk Çağdaş Sanatı'na önemli katkıları bulunan usta sanatçı Süleyman Saim Tekcan, Galeri Işık Teşvikiye'de bir kez daha sanatseverlere muhteşem bir sanat ziyafeti sunuyor.

 

İlki 9 Nisan tarihinde Galeri Işık'ta açılan ve büyük beğeni toplayan "At'nağme" sergisinin ikincisi 28 Nisan – 23 Mayıs tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor. Farklı disiplinlerdeki eserleri ile tanınan Tekcan'ın at konulu ve 'ottaman' kaligrafi  temalı "At'nağme II" sergisinde, yağlıboya, heykel ve baskıresimden oluşan eserler yer alıyor.  Sergide, gücün, özgürlüğün ve hareketin sembolü olan atları, mağrur, coşkulu ve masalsı bir dille yorumlayan Tekcan'ın eserleri izleyiciyle buluşuyor.

                                    

At'nağme II, 23 Mayıs 2015 tarihine kadar Galeri Işık Teşvikiye'de izlenebilir.