Euro.Message madebycat

GEÇMİŞ SERGİLER

Matematiğin gözünden IMAGINARY

25.05.2015 - 07.06.2015

Dünya'da 1 milyonun üzerinde ziyaretçiye ulaşan sergi Galeri Işık'ta

"IMAGINARY- Matematiğin Gözünden" Sergisi Galeri Işık'ta

Dünya'da 30'u aşkın ülkede 125'ten fazla sergilenerek 1 milyonun üzerinde ziyaretçiye ulaşan, izleyicileri, sayıların gizemli dünyasına keşfe çıkaran interaktif "IMAGINARY-Matematiğin Gözünden Sergisi" Galeri Işık Teşvikiye'de sergileniyor.

'2014 Alman-Türk Bilim Yılı' kapsamında başlayan işbirliği ile Türk Matematik Derneği ve İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezi girişimiyle Türkiye'ye gelen "IMAGINARY-Matematiğin Gözünden" sergisi, Feyziye Mektepleri Vakfı'nın desteğiyle 25 Mayıs-7 Haziran 2015 tarihleri arasında Galeri Işık Teşvikiye'de sergilenecek.

"IMAGINARY-Matematiğin Gözünden" sergisi 21. yüzyılın interaktif öğrenme teknolojilerini kullanarak çoklu zekayı ve yeni ilişkilendirme biçimlerini harekete geçirerek olağanüstü bir deneyim vaad ediyor.

25 Mayıs-7 Haziran 2015 tarihleri arasında FMV Galeri Işık Teşvikiye'de katılımcıları sayıların gizemli dünyasında olağanüstü bir yolculuğa çıkaran bu sergiyi kaçırmayın.

Imaginary Açık Matematik Hakkında:

Fikir, yazılım, görseller, film ve metinlerle dopdolu olan www.imaginary.org/tr , 21. yy interaktif öğrenme teknolojilerini kullanarak çoklu zekayı ve yeni ilişkilendirme biçimlerini harekete geçiren bir web sitesi. IMAGINARY- açık matematik, Oberwolfach Matematik Araştırma Enstitüsü tarafından oluşturulmuş ve dünyanın her yerinden işbirlikleriyle günden güne gelişen, genişleyen etkileşimli ve dinamik bir internet platformudur.