Euro.Message madebycat

GEÇMİŞ SERGİLER

Işıklı genç yeteneklerden yaza 'Işıklı Renkler'le merhaba!

10.06.2015 - 20.06.2015

Galeri Işık Teşvikiye'ye yaz, genç yeteneklerin 'Işıklı Renkler'i ile geliyor. Bugüne dek aralarında Süleyman Saim Tekcan, Hanefi Yeter, Devrim Erbil, Sadi Diren, Mehmet Aksoy, Hüsamettin Koçan, Balkan Naci İslimyeli, Yurdaer Altıntaş ,Jale Yılmabaşar  Ahmet Ertuğ gibi Türkiye'nin önde gelen isimlerinin sergilerinin yer aldığı Galeri Işık, bu yıl dördüncü kez  Feyziye Mektepleri Vakfı (FMV) bünyesindeki anaokulu, ilköğretim, ortaöğretim ve lise öğrencilerinin çalışmalarına ev sahipliği yapacak.

FMV Işık Okulları öğrencilerinin katıldığı Resim Yarışması'nda ödüle değer bulunan çalışmalar 'Işıklı Renkler' başlığıyla Galeri Işık Teşvikiye'de 10 Haziran 2015 tarihinden itibaren sanatseverlerle buluşacak. Toplam 212 resmin katıldığı yarışmada Işık Okulları öğrencilerinin çalışmalarını Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden Prof. İsmail Avcı'nın öncülüğünde oluşturulan ve aralarında Prof.Basri Erdem, Prof. İsa Başlıoğlu  ve Yrd.Doç.Dr Yunus Güneş'in bulunduğu jüri değerlendirdi.

Değerlendirme altı kategoride ayrı ayrı yapılarak her kategori için beşer adet toplam 25 adet FMV Galeri Işık Başarı Ödülü, 2 adet Jüri Özel Ödülü  belirlendi. Ayrıca her bir kategoriden farklı adetlerde olmak üzere toplam 31 adet resim ise sergilenmek için seçildi.

Işık'lı yeteneklerin çalışmaları 10-20 Haziran 2015 tarihleri arasında Galeri Işık Teşvikiye'de izlenebilir