Euro.Message madebycat

GEÇMİŞ SERGİLER

Yüzündeki Çocuk 11-30 Nisan 2016

11.04.2016 - 30.04.2016

İstanbul Oyuncak Müzesi, 11. yaşına girerken sıradışı bir resim sergisini ziyaretçileri ile buluşturmaya hazırlanıyor. Ressam Nurettin Kazankaya'nın farklı bakış açısı ile hazırladığı 'Yüzündeki Çocuk' resim sergisi, müze ve ziyaretçi ilişkisini çok farklı ve de özgün bir bakış açısıyla yansıtacak…Y

Faber-Castell ana sponsorluğunda, 11 Nisan 2016 tarihinde Feyziye Mektepleri Vakfı'na ait Galeri Işık Teşvikiye'de ziyarete açılacak sergi de, Nurettin Kazankaya'nın iki yıl boyunca İstanbul Oyuncak Müzesi'nden ilham alarak hazırladığı eserler sunulacak.  Sergi 30 Nisan tarihine kadar gezilebilecek.

Ressam Nurettin Kazankaya dünyada bir ilki gerçekleştirerek İstanbul Oyuncak Müzesi'nde sergilenen antika oyuncakların ziyaretçilere yaşattığı duygu yoğunluğunu resme aktardı. Oyuncaklar ve ziyaretçi portlerinin birlikte yer aldığı resimler toplumun gözünde saygınlık kazanmış 36 sanatçının da duygularını eserde kendilerine ayrılan bölüme elyazılarıyla aktarmalarıyla tamamlandı.

Eserleri tekrar yorumlayıp duygularını esere katan sanatçıların içinde; Ali Poyrazoğlu, Altan Erkekli,   Ara Güler,  Aydın Boysan, Cahit Berkay, Can Dündar,  Cem Yılmaz, Coşkun Aral, Ergin İnan, Erol Evgin, Fazıl Say, Filiz Akın, Gülten Dayıoğlu, Günseli Kato, Güçlü Mete,  Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Haldun Dormen, İlhan Şeşen, Leman Sam, Levent Üzümcü, Mehmet Aksoy, Metin Uca, Musa Kart, Müjdat Gezen, Nasuh Mahruki, Nebil Özgentürk, Nihat Sırdar, Onay Akbaş, Perran Kutman, Suna Keskin, Sunay Akın, Süleyman Saim Tekcan, Tuluhan Tekelioğlu, Türkan Şoray, Zihni Göktay, Zülfü Livaneli yer almakta.

Sergi, Galeri Işık Teşvikiye'de 11 Nisan-30 Nisan tarihleri arasında, Pazar ve resmi tatil günleri dışında  her gün 10:00-20:00 saatleri arasında gezilebilir. Ayrıca, sergiyi gezen ziyaretçiler için, 'Faber-Castell Art Terapy' etkinliği ile şehrin temposunun içinde sanatla nefes alacakları bir alan yer almakta.  'Faber-Castell Art Terapy' etkinliği açıklanacak tarihlerinde sergi alanında gerçekleşecektir.