Euro.Message madebycat

GEÇMİŞ SERGİLER

2018 IB Diploma Programı Görsel Sanatlar Öğrencileri Sergisi

01.06.2018 - 10.06.2018

FMV Galeri Işık, Uluslararası Bakalorya programı öğrencilerinin eserlerini sanatseverlerle buluşturuyor

FMV Ayazağa Işık ve FMV Erenköy Işık Liseleri 2018 IB (Uluslararası Bakalorya) programı görsel sanatlar öğrencilerinin eserleri FMV Galeri Işık'ta sergilenecek. 1 Haziran Cuma günü saat 18:00'de açılacak sergi, 10 Haziran'a kadar gezilebilecek.

Uluslararası platformda seçkin üniversiteler tarafından tanınan International Baccalaureate (IB) Diploma programı eleştirel düşünme becerileri gelişmiş, araştırmacı, duyarlı,  kültürler arası anlayışa katkıda bulunacak öğrenciler yetiştirmeyi amaçlıyor.

IB programı kapsamında gerçekleşen görsel sanatlar dersi süresince öğrenciler çevrelerindeki dünyanın estetik çeşitliliğini takdir edebilmeyi öğrenirken bu alanda birer uygulayıcı haline dönüşüyorlar. Öğrencilerin bu düşünce yapısıyla iki yıllık çalışmalarının birikimi olan birbirinden değerli eserleri FMV Galeri Işık'ta 1 Haziran-10 Haziran tarihleri arasında sergilenecek. Sergide öğrencilerin teknik anlamda yeterliliklerini ve işlerinin kavramsal gücünü en yüksek seviyede yansıtan özgün eserleri yer alacak.