Euro.Message madebycat

GEÇMİŞ SERGİLER

Ali Kabaş/YABANİ-UNTAMED Fotoğraf Sergisi Galeri Işık'ta

18.09.2018 - 29.09.2018


FMV Galeri Işık, fotoğraf sanatçısı Ali Kabaş'ın 8. kişisel fotoğraf sergisi olan "Yabani - Untamed"e ev sahipliği yapacak. Sergi, 18 Eylül - 29 Eylül 2018 tarihleri arasında sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Fotoğraf sanatçısı Ali Kabaş, Türkiye'nin Karadeniz, Marmara, Ege ve Akdeniz sahillerinde, insan müdahalesi olmayan doğal alanları, paramotoruyla uçarak havadan fotoğrafladı. Tabiatın doğal zenginliği, Kabaş'ın "Yabani - Untamed" isimli yeni sergisinin malzemesi oldu.

Kabaş sergiyle ilgili olarak "2003 yılından itibaren paramotorumla İstanbul kıyılarında arkadaşlarımla beraber sürekli uçuyorum. Rüzgar daha çok poyraz estiği için de Karadeniz sahil boyunu tercih ediyoruz. Önceki yıl, o bölgenin havadan etkileyici bir fotoğrafını çektikten sonra 'cennet ülkemizde acaba el değmemiş nereler var?' diye merak ederek araştırmaya koyuldum. Ülkemizin üç tarafı denizlerle çevrili olduğu için sahil bölgelerine odaklandım. İki yılı geçen bir sürede araştırmalarım ve yerinde tespitlerim sonucunda Karadeniz, Marmara, Ege ve Akdeniz sahillerinde aradığım özellikte bölgeler buldum. Her gidişimde hava şartlarından dolayı uçmak mümkün olmadığından, farklı zamanlarda tekrar gittim ve bazılarını birer yıl arayla yeniden çektim. Karadan ve denizden ulaşımın mümkün olmadığı bölgelerde uçarken motorum durursa kurtarılmanın çok güç olacağı noktalara inmeyi göze alıp riskli uçuşlar yaptım. Sabır ve zorluklarla geçen bir süreç sonunda tespit etmiş olduğum her bölgede uçarak istediğim kareleri elde ettim" diye konuştu.

Kabaş'ın  "Yabani - Untamed"isimli kişisel fotoğraf sergisi, 18-29 Eylül 2018 tarihleri arasında FMV Galeri Işık'ta sanatseverlerle buluşacak.